Dades bàsiques - Socials

L’àmbit actual de les dades és

OsonaCatalunya
Renda bruta familiar disponible 2014 2013 Variació 2014 2013 Variació
Total2.392.3192.378.0490,60%000%
Per habitant15.91015.4782,79%000%
PIB20102009Variació20102009Variació
Total4.099,704.050,701,21%205.315204.225,600,53%
Per habitant26,8026,600,75%27,8027,700,36%
VAB per sector20102009Variació20102009Variació
Agricultura86,7097,60-11,17%1.958,702.136,40-8,32%
Indústria1.118,401.047,406,78%37.524,6035.457,605,83%
Construcció420,40514,70-18,32%19.175,7023.384,40-18%
Serveis2.134,102.116,200,85%129.627129.384,700,19%
IRPF20122011Variació20122011Variació
Base imposable per declarant18.29518.792-2,64%20.75421.398-3,01%
Pensions contributives20132012Variació20132012Variació
Incapacitació permanent4.1264.202-1,81%165.096168.158-1,82%
Jubilació23.60323.2331,59%1.021.837999.6872,22%
Viduïtat8.2688.1801,08%387.559385.4470,55%
Orfanesa8828197,69%43.45540.3717,64%
Favor familiar15150%1.4481.455-0,48%
Pensions no contributives20132012Variació20132012Variació
Invalidesa3072992,68%24.88524.969-0,34%
Jubilació452475-4,84%30.77531.214-1,41%
Persones amb discapacitat20122012
Total8.461--490.133--
Homes4.230--239.726--
Dones4.231--250.407--
Beques menjador2013-20142013-2014
Sol·licitades2.284--0--
Concedides1.916--0--
 

Recull de dades d’indicadors socials de la comarca d’Osona i els seus municipis.

* Algunes dades no estan disponibles per els municipis de menys de 5.000 habitants (PIB, VAB) o menys de 1.000 habitants (IRPF). Les dades referents a pensions no es mostren quan el nombre de casos és inferior a 3.

Font: Idescat, Hermes, Xifra i Consell Comarcal d’Osona