Flaix del mercat de treball

L’àmbit actual de les dades és

Taxa d'atur registralOct 2017Set 2017Variació
Total10,50%10,43%0,67%
Homes7,92%8,03%-1,37%
Dones13,38%13,29%0,68%
Atur registrat
Total8.0788.103-0,31%
Homes3.3193.368-1,45%
Dones4.7594.7350,51%
Atur registrat per edat
Menors de 20 anys201215-6,51%
De 20 a 24 anys368375-1,87%
De 25 a 29 anys5825702,11%
De 30 a 45 anys2.2882.2730,66%
Majors de 45 anys4.6394.670-0,66%
Atur registrat per nivell d'instrucció
Sense estudis2101919,95%
Estudis primaris incomplets7227052,41%
Estudis primaris complets9939613,33%
Formació professional660950-30,53%
Estudis secundaris4.6254.716-1,93%
Tècnics professionals superiors376381-1,31%
Universitaris de primer cicle153159-3,77%
Universitaris de segon i tercer cicle331344-3,78%
Altres estudis postsecundaris880,00%
Atur registrat per durada de la demanda
Fins a 3 mesos2.4512.3812,94%
De 3 a 6 mesos9579075,51%
De 6 a 9 mesos563658-14,44%
De 9 a 12 mesos4954519,76%
De 12 a 15 mesos355370-4,05%
De 15 a 18 mesos3123061,96%
De 18 a 21 mesos204237-13,92%
De 21 a 14 mesos223232-3,88%
Més de 24 mesos2.5182.561-1,68%
Atur registrat per sector econòmic
Agricultura1741608,75%
Indústria1.7061.757-2,90%
Construcció6235876,13%
Serveis4.6454.6450,00%
Sense ocupació anterior9859543,25%
Contractació Registrada
Total contractes
Total4.4894.3154,03%
Homes2.3762.1988,10%
Dones2.1132.117-0,19%
Contractes per edat
Menors de 20 anys3233230,00%
De 20 a 24 anys99185715,64%
De 25 a 29 anys7287280,00%
De 30 a 45 anys1.6211.5901,95%
Majors de 45 anys8268171,10%
Contractes per sector
Agricultura665226,92%
Indústria1.3801.385-0,36%
Construcció1681680,00%
Serveis2.3822.3820,00%
Contractes per tipus
Indefinits780856-8,88%
Temporals3.7093.4597,23%
Beneficiaris per desocupacióOct 2017Set 2017Variació
Total4.3604.779-8,77 %
Nivell contributiu2.1842.580-15,35 %
Nivell assistencial (subsidi)1.8441.871-1,44 %
Renda activa d'inserció3323281,22 %
 

Seguiment mensual de les dades d’atur registrat, contractació i beneficiaris per desocupació dels 51 municipis d’Osona i la seva tendència.

Font: Departament d’Empresa i Ocupació – Generalitat de Catalunya