Flaix del mercat de treball

L’àmbit actual de les dades és

Taxa d'atur registralGen 2018Des 2017Variació
Total10,19%11,58%-12,00%
Homes7,85%7,98%-1,63%
Dones12,96%13,05%-0,69%
Atur registrat
Total7.9127.967-0,69%
Homes3.3013.344-1,29%
Dones4.6114.623-0,26%
Atur registrat per edat
Menors de 20 anys19917215,70%
De 20 a 24 anys3573385,62%
De 25 a 29 anys5515333,38%
De 30 a 45 anys2.2832.338-2,35%
Majors de 45 anys4.5224.586-1,40%
Atur registrat per nivell d'instrucció
Sense estudis218221-1,36%
Estudis primaris incomplets684718-4,74%
Estudis primaris complets963988-2,53%
Formació professional632939-32,69%
Estudis secundaris4.5794.5580,46%
Tècnics professionals superiors381385-1,04%
Universitaris de primer cicle1561504,00%
Universitaris de segon i tercer cicle3343175,36%
Altres estudis postsecundaris660,00%
Atur registrat per durada de la demanda
Fins a 3 mesos2.2472.1723,45%
De 3 a 6 mesos1.1691.206-3,07%
De 6 a 9 mesos62056310,12%
De 9 a 12 mesos390455-14,29%
De 12 a 15 mesos3613415,87%
De 15 a 18 mesos268293-8,53%
De 18 a 21 mesos2642496,02%
De 21 a 14 mesos22220110,45%
Més de 24 mesos2.4872.4870,00%
Atur registrat per sector econòmic
Agricultura1581523,95%
Indústria1.6481.670-1,32%
Construcció6185845,82%
Serveis4.5994.5980,02%
Sense ocupació anterior949963-1,45%
Contractació Registrada
Total contractes
Total3.5133.10413,18%
Homes1.9491.68016,01%
Dones1.5641.4249,83%
Contractes per edat
Menors de 20 anys185255-27,45%
De 20 a 24 anys580632-8,23%
De 25 a 29 anys494511-3,33%
De 30 a 45 anys1.4361.14325,63%
Majors de 45 anys81856345,29%
Contractes per sector
Agricultura703481.364,58%
Indústria14.8109351.483,96%
Construcció116168-30,95%
Serveis1.8502.382-22,33%
Contractes per tipus
Indefinits72151240,82%
Temporals2.7922.5927,72%
Beneficiaris per desocupacióGen 2018Des 2017Variació
Total4.2974.301-0,09 %
Nivell contributiu2.3522.1499,45 %
Nivell assistencial (subsidi)2.2141.82321,45 %
Renda activa d'inserció39932921,28 %
 

Seguiment mensual de les dades d’atur registrat, contractació i beneficiaris per desocupació dels 51 municipis d’Osona i la seva tendència.

Font: Departament d’Empresa i Ocupació – Generalitat de Catalunya